urunkat104.jpg
 

UTC Fiber Optik - Ethernet

 

Fiber Optik - Ethernet Dönüştürücüler 

Media converter olarak bildiğimiz dönüştürücüler IP CCTV, trafik ve çevre güvenlik uygulamaları için tasarlanmıştır. İki ya da üç portlu dönüştürücüler 10/100 Mbps veriyi single mode ya da multi mode fiber optik kablo üzerinden ya da CAT 5/6 kablo üzerinden iletebilmektedir. Özellikle çevre güvenlik sistemleri için tasarlanan uygulamalarda tek bir fiber optik kablo üzerinden çoklu kamera iletimi yapılabilmektedir. Tak-çalıştır yapısı kolay kurulum yapılmasını sağlarken, çeviriciler üzerinde herhangi bir ayar yapmanız gerekmez.

Birbirinden farklı, uzak noktalardaki ağları, bu cihazlar sayesinde fiber optik kabloyla lokal ağlara dönüştürebilirsiniz. 2 core fiberoptik kablo ile kullanılan bu dönüştürücülerin bir core'u alıcı (RX-Receiver), diğer core'u ise verici (TX-Transmitter) olarak kullanılır. Bu medya dönüştürücüler sayesinde 45 km’ye kadar 2 bağımsız bölge arasında lokal bir ağ oluşturmanız mümkündür.

Çok yüksek ya da çok düşük sıcaklık seviyelerinde çalışabilmeleri için tasarlanmıştır bu sayede harici ortamda veya bina şaftlarında rahatlıkla konumlandırılabilirler. Ürünler üzerinde bulunan power, link ve data LED göstergeleri sayesinde çalışma durumunu hakkında kolayca bilgi sahibi olunabilir.

İletim mesafesi 45 km’ye kadar çıkabilen ortam dönüştürücüler Gigabit Ethernet desteği de sağlayabilmektedir, bu sayede mega piksel IP kameralar ile yapılan projelere en uygun altyapıyı sağlamaktadır. Tüm fiber optik ürünler -40°C ile +74°C ortam sıcaklığı arasında çalışabilmektedir ve ömür boyu garanti altındadır.

CE, UL, FCC part 15, RoHS, GSA gibi onayları mevcut olup Amerika orjinli üretim yapılmaktadır.

GE_DS_242_POE.jpg

landing-transmission-rotation_1.jpg

Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting