urunkat113.jpg
 

UTC Entegrasyon - Facility Commander

FCWnx Entegre Güvenlik Yönetimi  

Günümüz teknolojisinde elektronik güvenlik sistemleri yönetiminin büyük önem arz ettiği yüksek katlı binalar, havaalanları, liman ve metrolarda tek bir yazılım üzerinden bu sistemlerin kontrolü büyük önem arz etmektedir. UTC Fire & Security bu büyük boşluğu pazara sunmuş olduğu Facility Commander Wnx yazılımı ile doldurmaktadır.  

FCWnx kartlı geçiş, analog ve IP tabanlı CCTV sistemlerine ilave olarak yangın alarm ve hırsız alarm gibi takibi ve kontrolü oldukça zor olan sistemleri tek bir çatı altında birleştirmektedir. Bu sayede tesis içerisindeki bir yangın alarmı sonucunda, ilgili hareketli kamera önceden ayarlanmış bir noktaya yönlendirilebileceği gibi DVR ya da NVR kayıt cihazlarında alarm kaydını da başlatıp, görüntüleri etiketleyebilmektedir. Böylece operatör yazılım içerisinden olay kayıtlarına kolayca erişip gerçek zamanlı alarm görüntülerini izleyebilmektedir. Tesis içerisinde güvenlik kameraların sayısı ne kadar fazla olsa da, FCWnx entegre güvenlik platformu üzerinden kontrol kolayca sağlanabilmektedir.  

FCWnx yazılımı kullandığı SQL tabanlı açık veritabanı sayesinde tesis içerisindeki diğer sistemlerle entegre olabilmek için oldukça esnek bir altyapı sunmaktadır. Bu sayede insan kaynakları ya da ERP sistemleri ile arayüzler geliştirilerek bilgi alışverişinde bulunabilip, ilave maliyetleri de ortadan kaldırmaktadır. FCWnx hata yönetimi konusunda saha kontrol panellerinin merkez yazılımı ile haberleşmesinin yedeklenmesi ve SQL veritabanı yedeklemesi (replication) olmak üzere 2 farklı çözüm sunabilmektedir. Böylece saha kontrol panellerinin merkez yazılımı ile sürekli iletişim halinde kalması sağlanıp, raporlama ve sistem kararlılığı konusunda herhangi bir aksaklığa izin vermemektedir.

Facility Commander™ Wnx Entegre dijital video sistemleri

Facility Commander™ Wnx Dijital Video İzleme Sistemi olay tabanlı video komuta ve kontrol otomasyonu sunar, güvenlik olayı değerlendirmesine yardımcı olur ve ilgili, uygun yanıt vermeye olanak sağlar. Facility Commander™ Wnx, network tabanlı dijital video kaydedicilerle (DVR’ler) kesintisiz bir şekilde entegre olur ve operatörlere gerçek zamanlı kamera kontrolü ve kaydedilmiş videoya hızlı erişim sağlar. Ayrıca bu işlevler, ayrı bir uygulama gerektirmeden operatörün masaüstünden lokalde ve uzaktan bağlantılar genelinde etkili video izlemesi sağlar.
Facility Commander Wnx, operatörün müdahale etmesine gerek kalmadan, sistem genelindeki olaylar ve alarmlar sayesinde otomatik kamera kontrolünü, canlı video çağırmayı ve olay kaydetmeyi başlatabilir. Operatörler, tek bir kullanıcı arayüzünden, gelişmekte olan bir durum hakkında alarma özgü ayrıntılar, talimatlar ve olayla ilişkili gerçek zamanlı video ile anında uyarılır. Bu olay tabanlı strateji operatöre, işletmenin durumunu anında kavramasını ve durumun daha hızlı anlaşılıp daha doğru yanıt verdirmesini sağlar.

Facility Commander™ Wnx kumandayı size verir

Facility Commander™ Wnx, IT altyapınıza kusursuz uyum sağlayan kullanışlı, hızlı çalışan, kolay kullanılan, entegre bir güvenlik yönetimi sunar. Günümüzün fiziksel güvenlik uygulamaları için noktadan noktaya en güçlü çözümdür.
Otuz yılı aşan bir geliştirme tecrübesiyle ve dünya çapında servis merkezleri yayılımı ile Fortune 100 şirketlerinin yarısından fazlasının bizi seçmesinden gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Tek bir platformda kusursuz entegrasyon

Kartlı geçiş, fotoğraf özellikli tanıma ve kimlik belirleme, dijital video izleme, alarm izleme, hırsız alarm ve ziyaretçi yönetimi içeren güvenlik sistemlerini ara yazılıma gerek olmaksızın tek bir güvenlik yönetim platformunda entegre edin.
Diğer önde gelen üreticilerden farklı olarak biz, Facility Commander™ Wnx’in hem yazılımını hem donanımını birlikte tasarlayarak, ürün kutudan çıkarılır çıkarılmaz en üst düzeyde entegrasyon sağlanmasını garanti ediyoruz. Ek olarak, açık uygulama programlama arayüzü (API), daha fazla entegrasyon isteyen müşterilere neredeyse limitsiz esneklik sunmaktadır.
En az bunun kadar önemli bir başka ayrıntı da organizasyonunuz büyüdükçe Facility Commander™ Wnx de kurumun büyüklüğü ne olursa olsun; ister bir tek koridora ister tüm dünyaya yayılsın, ölçeklenip buna uyum sağlayacaktır.

Daha hızlı, daha etkili yanıt

Olay tabanlı otomasyon, pek çok işlemi operatörün bir tek tuşa bile basmasını gerektirmeden gerçekleştirerek, ilgili tüm verilerin bilgilerinin dağıtılmasını hızlandırır ve durumun en hızlı şekilde yanıt verilebilmesini mümkün kılar. Operatörler, ayrıca, sistem işletimini ve alarm durumunu görselleştirmelerine izin vererek olayları daha doğru değerlendirmelerini sağlayan gelişmiş grafikleri ve kolay anlaşılan Grafik Ekran Kullanıcı Arayüzünü (GUI) sahiplenip seveceklerdir.

Paradan tasarruf, verimli işletim

AutoCAD® projeleri aktarma, önceden konfigüre edilmiş simgeleri grafik üzerine atarak ayar yapma gibi yeni özellikler ile güvenlik sisteminizin neredeyse tüm öğelerinin kumanda ve kontrolü basitleştirilmiştir. Tesis planlarını tek tek oluşturmak ve sistemin ayrı ayrı parçalarını konfigüre etmek için masraflı kurulum programları gereken günler geride kaldı.
Facility Commander™ Wnx, ayrıca, çoğu güvenlik, insan kaynakları, IT ve diğer iş uzmanlarının zaten aşina olduğu kolay anlaşılır bir Windows görünüm ve havasını da bünyesinde barındırmaktadır. Eğitim için daha az masraf gerektirmesi ve operatörlerin daha üretken çalışması elde edeceğiniz diğer avantajlar.
Ek olarak, desteklenecek yalnızca tek bir platform olması sayesinde altyapıyı daha hızlı konuşlandıracak ve işletim maliyetlerinizi minimize edecek, bunların yanı sıra da güvenlik çalışanlarınızı daha önemli görevlere atayıp, firmanızın güvenlik düzeyini artırma fırsatı bulacaksınız.

Genel özellikler

Network video kayıt cihazları ve dijital video kayıt cihazları ile tam entegrasyon
Birden çok tesis genelinde canlı ve kaydedilmiş videoya uzaktan erişmek için Facility Commander dağıtık mimarisinden tam olarak yararlanma imkanı
DVR’ların saat senkronizasyonu
Kullanıcı tarafından programlanabilir kamera otomasyonu ve olay kaydı
Kamera kontrolü otomasyonu için kullanıcı tarafından tanımlanabilen olay tetiklemeleri ve kartlı geçiş ve/veya alarm olay hareketlerine bağlı olarak video etiketleme
Belirli DVR veya kameralara başvurmak gerekmeden tarihe/saate ve olay kaynaklarına göre video olayları içinde sistem olay araması, sistem veritabanı sorgulama
Olaylara çoklu kamera desteği ile yanıt verme, olay tetiklemesi başına kullanıcı tarafından tanımlanabilen 4 farklı kamera
Ekran üzerinde pan-tilt-zoom ve video oynatma kontrol tuşları
Olay sonrası anlık sorgulama
Herhangi bir video yayınından video klip oluşturma, standart AVI ve/veya DVR’a özgün formatlarda dosyayı kaydetme
Kaydedilmiş olay kliplerinden oluşan, otomatik oynatılan delil CD’si oluşturma

Facility_Commander.jpg

UTC Advisor Entegre Yönetim Yazılımı
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting