urunkat115.jpg
 

UTC TruPortal Kartlı Geçiş Sistemi

 

UTC TruPortal Kartlı Geçiş Sistemi ve Entegre CCTV 

Sunucu, yazılım ve lisanslamanın olmadığı TruPortal, küçük-orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarının düşük bütçeler içinde kalarak sağlanmasına olanak tanır. Sistem, iPad uygulaması yardımıyla tüm kartlı geçiş fonksiyonlarını kontrol ederek gerçek zamanlı yönetim yapabilmeyi de mümkün kılar.

Kartlı geçiş sistemi denilince akla ilk gelenler arasında büyük ve pahalı sunucular, yüksek maliyetli yazılımlar ve lisanslama ücretleri yer almaktadır. Küçük ve orta ölçekli projelerde bu maliyetler pastanın büyük bir dilimine tekabül etmekte, dolayısıyla birçok uygulamada ya projeden çıkarılmakta ya da daha uygun maliyet sağlaması için kararlı, doğru ve uzun süreli çözüm üretemeyen sistemlerin tercih edilmesine sebep olmaktadır.

UTC Climate, Controls & Security’nin geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü yeni TruPortal platformu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarının düşük bütçeler içinde sağlanmasına olanak tanımaktadır.

TruPortal, küçük ve orta ölçekli işletmelerin gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçları sağlamakla birlikte günümüz teknolojisinin getirdiği birçok yeniliği de beraberinde sunmaktadır. TruPortal, sunucu kurulumlarına, işletim sistemi yazılımlarına ve lisanslara gerek duymamaktadır. Üstelik iPad uygulaması yardımıyla tüm kartlı geçiş fonksiyonlarını kontrol ederek gerçek zamanlı yönetim yapabilmeyi de mümkün kılar.

Modüler yapı sayesinde 64 kapı kontrolü

TruPortal platformu modüler bir sistem olarak tasarlanmıştır. Ana kontrol paneli üzerinde 2 kapı / 4 okuyucu kontrolör ünitesi, 4 giriş ve 2 çıkış ile yer almakta, proje kapsamına göre ilave modüllerle 64 kapıya kadar genişletilebilmektedir. Ana panelin haberleşme hattına bağlanan 2 kapı kontrol üniteleri ve giriş-çıkış modülleri sayesinde sistem orta ölçekli işletmelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

IP tabanlı geçiş kontrol sistemi
TruPortal platformunda herhangi bir sunucuya ya da yazılıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Tamamen IP tabanlı çalışan sistem sayesinde web arayüzü ile sisteme bağlanabilir, böylece veritabanı depolama, yazılım kurma, lisanslama gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Web arayüzü ile kontrolöre bağlandıktan sonra gerçek zamanlı bilgiler alabilir, olay izleme yapabilir, kapıları manuel kontrol edebilir veya CCTV entegrasyonu sayesinde kamera görüntülerini izleyebilirsiniz.Üstelik AppStore’da yer alan ücretsiz iPad uygulaması ile de tüm bu işlemleri mobil olarak iPad’inizden gerçekleştirebilirsiniz.

TruPortal sisteminizde tüm veritabanı, sistem kontrolörü içerisinde tutulur. Toplam 10 bin kişi ve 10 bin kart desteği olan sistemde bir kişiye 5 farklı kart ve 8 farklı erişim seviyesi tanımlanabilir. Veritabanında tanımladığınız tüm kimlik bilgilerini dışarıya aktarabilir, yardımcı programla düzenledikten sonra tekrar kontrolöre yükleyebilirsiniz. Sistem kurulumu açısından oldukça kolay anlaşılır bir arayüze sahip olan TruPortal için yüksek eğitim maliyetlerine katlanmak zorunda da kalmazsınız. Web tabanlı ara yüz sayesinde kullanıcı sihirbazları sizi adım adım yönlendirerek hata yapma riskinizi minimuma indirir. Üstelik sistem tasarımınız ve tüm veritabanınız tek bir tuşla anında kontrolöre kaydedilir; yükleme ve indirme işlemleri için saatlerce bilgisayar başında beklemek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca web arayüzü yardımıyla sistemi canlı izleyebilir, hata ve arızaları görüntüleyebilirsiniz. Esnek raporlama fonksiyonları sayesinde HTML formatında günlük/haftalık/aylık raporlar alabilirsiniz.

Birçok kabul görmüş kart okuyucu desteği
TruPortal sistemi ile UTC’nin uyumlu T-100 ve T-200 serisi kart okuyucuları kullanılmaktadır. Bunun dışında Wiegand, MiFare, Prox, Biyometrik, Akıllı Kart ve Mag Stripe desteği olan farklı kart okuyucular da sistemle birlikte kullanılabilir. TruPortal platformunda kart okuyucunuzun tipine göre yapılandırabileceğiniz 8 farklı format tanımlanabilmektedir.

Otomatik konfigürasyon
Otomatik konfigürasyon özelliği sayesinde kontrol paneli saha bağlantılarınızı yaptıktan sonra tüm haberleşme hattını tarayarak sisteme bağlı tüm kapı, kontrolör ve modülleri bularak size sunar. Böylece tüm sistem bileşenlerini tek tek sisteme tanıtmakla zaman kaybetmek yerine tek bir tuşa basarak veritabanına ekleyebilir, projenize göre özel isimlendirmeler yapabilirsiniz.

CCTV entegrasyonu

TruPortal platformu TruVision serisi dijital video kayıt cihazları ile TCP/IP üzerinden haberleşip, toplamda 16 kamerayı sisteme entegre etmenize olanak sağlar. Kameraları kart okuyucular ile ilişkilendirip yetkili/yetkisiz geçişleri iPad üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca 1x1, 3x3 gibi bölünmüş video ekranları ile de canlı izleme yapabilir, PTZ kameranızı ekrandan kontrol edebilirsiniz.

TruPortal_multi_tech_readers.png

Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting