urunkat50.jpg
 

UTC Konvansiyonel Algılama


1X Akıllı Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

1X Akıllı Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi Tasarımı

 

Ürünün öne çıkan özelliklerine ve rakip avantajlarına genel bakış

Sistem kurucuları için her şey kolaylaştırılmıştır Aritech serisi 1X yangın alarm kontrol panelleri gelişmiş akıllı işlem hızı sayesinde küçük ve orta büyüklükteki konvansiyonel uygulamalar için basit çözümler sunar.

1X yangın panelleri sizi sorunsuz ve arızasız bir geleceğe taşır.

Yatırımcılar ve tesis yöneticileri özellikle kurulum sırasında yapılabilecek tasarruflar ve bakim maliyetleri üzerinde yoğunlaşmaktadırlar. Yatırımcılar için yangın alarm sistemi, binanın demirbaşı ve arızalanmadığı sürece çok dikkat gerektirmeyecek bir şey olarak düşünülmektedir. Problem kaynağı olacak sistemlerden uzak durmaktadırlar. En büyük endişelerinin arasında binada çalışanları yalancı alarmlardan dolayı tahliye ettirmek yer almaktadır. Binada bulunan kişilerin rahatsızlık duyup, yalancı alarmlardan dolayı kısa süreli panik yasamalarını, itfaiye ya da yangından korunma ile ilgili kurumların kendilerine gereksiz çağrılardan dolayı ceza kesmelerini istememektedirler. 1X yangın panelleri bu endişeleri kolay işletme ve kolay servis hizmetleri ile ortadan kaldırmaktadır.

Diğer konvansiyonel sistemlere göre daha verimli, daha güvenli ve kararlıdır. Daha esnek yapısı ile daha az yalancı alarm verir. 

1x_Konvansiyonel_Paneller_.png

Yatırımcılar İçin Faydaları

Ön panelden yapılabilen kolay işlemler, 1X sisteminin yetkili bina personeli tarafından kolayca kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Alarm sırasında yetkili personel sürekli kılavuzları karıştırmak durumunda kalmayıp, her elektrik kesintisinde de sizi aramak durumunda kalmayacaktır.

1X yangın panelleri genellikle konvansiyonel uygulamaların yoğun bir şekilde kullanıldığı küçük uygulamalara yönelik olarak geliştirilmiştir. Artık yatırımcılar küçük binalardaki sinirli bütçeyle 1X yangın panellerinin sunduğu akıllı teknolojiye kolayca ulaşabilmektedirler.

Ayni zamanda bu akıllı sistemler, yatırımcılara mevcut konvansiyonel sistemlerini kolayca ve en hızlı bir şekilde değiştirme şansı da tanımaktadır. 1X kontrol panelleri performansından ödün vermeden birçok benzer sistemdeki altyapıyı kullanabilecek yapıdadır. Böylece yatırımcılar yeni kablolama masrafları ile uğraşmak durumunda kalmayacak ve binada çalışanlar herhangi bir şekilde is kaybına uğramayacaklardır.

Ayrıca 1X panelleri tam anlamıyla programlanmadan önce, dedektörlerin hatasız ve sağlıklı çalışabilmesi için önceden ayarlanmış özel bir ayarı desteklemektedir.
Bu önemli özellik 1X panellerinin, kurulum ve inşaat isleri sırasında şantiyede ayrı bir yangın gözlemcisi barındırma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Çevresel kombinasyon özellikli dedektör seçeneği ile 1X yangın panelleri dedektör duyarlılığını sürekli izlemektedir. Akıllı konvansiyonel dedektörler alarm esik seviyelerini kirli ve nemli gibi çevresel Sartlarda bulundukları ortama göre ayarlamaktadırlar. Doğrulanan bir olay durumunda programlanabilen siren çekişlerinin kontrolü sisteme esneklik sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde hatalı alarmlar azaltılmış, çalışan personel gereksiz yere rahatsız edilmemiş ve gereksiz yere ceza ödenmemesi sağlanmış olmaktadır.

Dedektör hata bulma özelliği sayesinde yıllık testler kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece binadaki özel alanlara bakim amaçlı sürekli giris-çikis yapılma zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.

1X panellerindeki temiz ve kolay tasarım yaklaşımı kendini panel estetiğinde de göstermektedir. Etkileyici görünüm mimari dizaynı hiçbir şekilde bozmayacak şekilde geliştirilmiştir. Kavisli ön kapağı ile farklı bir görünüş sergiler. Kullanıcı kontrolleri panel üzerindeki dikkat çekici siyah lexan üzerindedir.

Doğasında var olan güvenilir konvansiyonel algılama ve kanıtlanmış bir basari geçmişi olan UTC Fire & Security can güvenliği sistemleri yatırımcılar için kurulum personelinin sahadan ayrılmasından itibaren sağladığı tam sertifikasyon ve sorunsuz servisleri sayesinde yıllar boyunca bir güvence niteliği taşımaktadır.

Yatırımcılar İçin Hayati Kolaylaştırıcı Özellikler...
• Kolay ön panel kontrolü
• Azaltılmış yalancı alarmlar
• İnşaat isleri sırasında ayrı bir yangın gözlemcisi gerektirmeme
• Kolay bakim
• Yıllık bakim fonksiyonları
• Mimari açıdan uyumlu panel ve cihaz tasarımı

1X-F2 Konvansiyonel Yangın Paneli
1X-F4 Konvansiyonel Yangın Paneli
1X-F8 Konvansiyonel Yangın Paneli
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting