urunkat56.jpg
 

UTC Acil Anons ve Müzik Yayın

 

UTC Acil Anons ve Müzik Yayın

Yangın Algılama Sistemiyle entegre Akıllı Adresli Acil Anons Sistemi...

Acil_Anons.jpgAcil anons sistemleri, çok sayıda insanın bir arada bulunduğu otel, İş merkezi, Alışveriş merkezi, Kondominyum tipi yüksek konut binaları, Havaalanı Terminalleri, Sinama ve Tiyatro komplekslere, Hastaneler ve benzeri binalarda bir yangın durumunda paniği önlemek ve binanın tahliyesini planlı olarak gerçekleştirebilmek için tercih edilen uyarı sistemleridir. Yangının saptandığı yere ve algılayıcı tipine göre otomatik olarak yayınlanan ses mesajları ve gerektiği takdirde yangın merkezinden mikrofonla veya bina içerisindeki yangın telefonlarından canlı olarak yapılan anonslarla bina içerisindekilerin istenen düzende yer değiştirmesi ve binadan çıkarılması mümkün olmaktadır.
EST3 bünyesinde yangın algılama girişleri ile tam olarak entegre edilmiş olan 8-Kanallı acil anons sistemi zon bazında dağıtılmış amplifikatörler, yüksek performaslı hoparlörler ve anons mikrofonlarından oluşmaktadır. 
EST3 Yangın alarm panellerine tam entegre olan bu sistem ayrıca tesis edilerek röle çıkışlarıyla mevcut yangın alarm sistemine entegre edilen tek kanallı veya iki kanallı sıradan seslendirme sistemlerine göre büyük üstünlükler taşımaktadır. Dağıtılmış zekalı amplifikatörler ile aynı anda binanın istenen her bölgesinde ayrı ayrı 8 farklı mesajın yayınlanmasına olanak veren bu sistem her türlü Yangın, Deprem, vb. Acil durum tahliye senaryosunun uygulanmasına elverişlidir. Sistem normal durumlarda mevcut hoparlörlerden bina içerisinde fon müziği yayınına da uygundur. EST3 sistemi entegrasyonu içerisinde güvenlik ve kartlı giriş sistemlerinden gelecek uyarılarda da istenen sesli mesajların yayınlanmasına imkan vermektedir.

Avantajları
İçeridekilerin acil anons sistemi ile paniğe yol açmadan tahliye • Yangın çıkan bölgeye acil tahliye anonsu • Yangın çıkan bölgeye yakın yerlere farklı bir anons yapılabilmesi • Asansörlere farklı bir anons yapılabilmesi • Yangın  telefonları  ile  kesintisiz görüşme • İtfaiyeciler  için seyyar telefon ile merkez ile haberleşme imkanı •

Merkez Ekipmanlar
Acil_Anons_ve_Telefon_Unitesi.jpgEST3 bünyesinde yangın algılama girişleri ile tam olarak entegre edilmiş olan 8-Kanallı acil anons sistemi zon bazında dağıtılmış amplifikatörler, yüksek performaslı hoparlörler ve anons mikrofonlarından oluşmaktadır. EST3 Yangın alarm panellerine tam entegre olan bu sistem ayrıca tesis edilerek röle çıkışlarıyla mevcut yangın alarm sistemine entegre edilen tek kanallı veya iki kanallı sıradan seslendirme sistemlerine göre büyük üstünlükler taşımaktadır. Dağıtılmış zekalı amplifikatörler ile aynı anda binanın istenen her bölgesinde ayrı ayrı 8 farklı mesajın yayınlanmasına olanak veren bu sistem her türlü Yangın, Deprem, vb. Acil durum tahliye senaryosunun uygulanmasına elverişlidir. Sistem normal durumlarda mevcut hoparlörlerden bina içerisinde fon müziği yayınına da uygundur.

Saha Ekipmanları - Hoparlörler
Geneis_Ceiling_Line.jpgGENESIS serisi, yangın ve güvenlik alarm sistemleri için üretilmiş yüksek performanslı, flaşörlü / flaşörsüz siren ve hoparlörleri estetik bir kalıp içinde sunmaktadır. Siren ve hoparlörler ile kombine edilen düşük güç tüketimine sahip flaşörler 15, 30, 75 ve 110cd olmak üzere değişik ışık çıkış şiddetlerinden birine üzerindeki switchler kullanılarak set edilebilmektedir. Hoparlörler de aynen flaşörler gibi uygulamanın ihtiyacına göre seçilecek değişik ses çıkış güçlerine ayarlanabilmektedir. GENESIS serisis sesli/ışıklı alarm cihazlarının hem asma tavan hem de duvar tipi uygulamalar için değişik montaj ve renk seçenekleri mevcuttur.

Flasor_siren_hoperlor____.jpg

UTC Acil Anons Merkez Ekipmanlar
UTC Acil Anons Sistemi Hoparlörleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting