urunkat83.jpg
 

UTC TruVision IP Kameralar


TruVision IP Kameralar

IP kameralar ve artık IP High Definition (HD) kameralar için son yılların yükselen trendi diyebiliriz. Bunun en büyük nedenleri arasında sistemlerin kolay yönetilebilir ve kolay büyüyebilir olmalarını; görüntü üzerinde yapılabilecek işlemlerin, uygulamaların her geçen gün artmasını ve diğer güvenlik sistemleri ile kolay entegre edilebilir olmalarını sayabiliriz. Gerek canlı görüntüde gerekse kayıt edilmiş görüntü üzerinde eskiden kırmızı gömlekli adam ya da mavi renkli araç gibi sadece eşkal tespiti yapılırken şimdi çok daha detaylı analizler yapılabiliyor ve alarm durumları daha rafine bir şekilde tespit edilebiliyor. Günden güne gelişen görüntü analiz uygulamaları sayesinde bu ileride kimlik tespitine kadar gidebilecek.

Orta ve büyük ölçekli projelerin neredeyse tümünde artık IP tabanlı çözümler istenmesinde, artan ürün teknik özellikleri ve IT altyapı maliyetlerinin giderek ucuzlamasının da etkisi büyük. Bu talep artışı da ürünlerde standartlaşma ve bir regulasyona gidilme ihtiyacını beraberinde getirdi. Dünya üzerinde bu konu ile ilgili standartlaşma yeni başladı diyebiliriz. Bu standartlaşma son kullanıcılara özellikle satış sonrasında marka bağımsız hareket etme özgürlüğü getirirken, pazardaki ürünlerde de teknik yeterliliklerin artmasına sebep olmaktadır.

UTC Climate, Controls & Security’in Interlogix iş kolu, Truvision markası altında IP Megapixel, HD ve Full HD çözünürlüklerinde çözüm sağlayabilen, ONVIF ve PSIA standardına uygun IP kameraları ürün portföyünde barındırmaktadır. Kutu tipi, sabit mini-dome, IR mini-dome ve wedge dome model­leri ile TruVision serisi IP kameraların H.264 sıkıştırma teknolojisi ile VGA (640x480p) çözünürlüğünden, 5MPx (2560x1920p) çözünürlüğüne kadar farklı tipte modelleri bulunmaktadır. Özellikle ışığın az veya yoğun olduğu (parlak) yerlerde ışığı ortalama düzeye getirerek gerekli olan yüksek kaliteli görüntü elde edilmesini sağlayan Wide Dynamic Range (WDR) özelliği de yine belirli modellerde desteklenmektedir. Kameralar üzerinde 396 bölgede hareket algılama ve özel alan maskeleme fonksiyonları uygulanabilmektedir. Böylece kameraları sürekli kayıt yapmak yerine sadece harekete duyarlı kayıt yapacak şekilde çalıştırabilmek mümkün olmaktadır. Bu da limitli kayıt alanını daha verimli kullanarak daha uzun süreli geçmiş kayıtlara erişim imkanı sağlamaktadır. Özel alan maskeleme fonksiyonu sayesinde görünmesi istenmeyen alanların perdelenmesi de sağlanmaktadır.

Özellikle ihtiyacın üzerinde seçilen IP kamera çözünürlüğü, kayıt alanı ve IP sistem altyapısı bant genişliği ihtiyacını ciddi oranda arttırmaktadır. Doğru projelendirme yapılmamasından kaynaklı görüntü gecikmeleri, kayıt sisteminde yaşanan sorunlar bu problemlerin başlıcalarıdır. IP CCTV ya da kartlı geçiş gibi güvenlik sistemlerinin network altyapısından ayrılmasını ve yedekli olarak tasarlanmasını tercih eden işletmeler, bu sistemlerde oluşabilecek olası sorunların önüne geçmeyi amaçlamaktadırlar. UTC bu konuda IFS ürün grubu ile özellikle güvenlik sistemlerinin altyapısı için tasarlanmış kenar switch, endüstriyel medya çeviricileri ve fiber çeviriciler konusunda da çözüm sağlamaktadır.

truvision_superior_image_quality.jpg

0000_TV_Outdoor_IP_Cams_NPD_Note.jpg

 

 

TruVision IP Kameralar
UltraView™ IP PTZ Dome Kameralar
HD PTZ Dome Kameralar
5MP IR dome ve IR Bullet kameralar
UTC Fire & Security video gözetim çözümleri
UltraView Dome / Box IP Camera
TruVision Mini-Dome Kameralar
UTC TruVision IP Dış Ortam Kameralar
3MP IR dome ve IR Bullet kamerala
TruVision Wedge Dome Camera
UTC IP CCTV Sistemi Teknik Şartnamesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting