urunkat153.jpg
 

Det-Tronics Gaz Dedektörleri

 

Det-tronics Gaz Algılama Sistemleri üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. 40'dan fazla Patlayıcı/Parlayıcı ve Zehirli gaz için endüstriyel gaz dedektörleri ve gaz kontrol panelleri üretimi yapmaktadır. Det-tronics tarafından üretilmekte olan sistemler Dünya'nın en büyük endüstriyel tesislerinde güvenle kullanılmaktadır. 
 
ATEX Belgeli Gaz Dedektörleri
EXPROOF Patlayıcı ortam Gaz Dedektörleri 
Zehirli ortamlar için Gaz Dedektörleri
Gaz Kontrol Panelleri
 
Gaz Dedektörleri
Det-tronics tüm dünyada en çok satan endüstriyel ATEX belgeli gaz dedektörü üreticilerinden biridir. Det-tronics bünyesinde SIL2 ve SIL3 sertifikalı gaz dedektörleri bulunmaktadır. En zor endüstriyel uygulamalar için mutlaka bir Det-tronics çözümü bulunmaktadır.
 
Gaz Kontrol Panelleri
Çok gelişmiş fonksiyon ve özelliklere sahiptir. Adresli veya analog 4-20 mA çıkışlı 256 dedektöre kadar giriş yapılabilir. Sorunlu dedektörleri tespit sistemi, opsiyonel olarak 256 röle çıkışı, bilgisayar ve yazıcı bağlanabilme özellikleri vardır.
 
AE BİNA
Firmamız Det-tronics gaz dedektörlerinin dağıtım, servis ve kalibrasyon hizmetlerini vermektedir.
Firmamız Det-tronics alev dedektörlerinin dağıtım, servis ve kalibrasyon hizmetlerini vermektedir.
 
Yanıcı ve Toksik Gaz Dedektörleri 
Det-tronics endüstriyel tesislerde patlayıcı, yanıcı ve zehirli gazlar için üst düzey güvenlik ve hassasiyet özelliklerine sahip gaz algılama sistemlerinin üreticisidir. Endüstriyel üretim tesislerinde kullanılan yanıcı ve zehirli veya inert gazlar için sızıntı ve kaza olasılığı her zaman büyük bir risktir. Gaz sızıntıları ve birikmeleri gözle görülemez. Ülkemizde her yıl yüzlerce tesiste gaz sızıntıları sonucu hem can kayıpları yaşanmakta hem de büyük maddi hasarlar meydana gelmektedir. 
 
Algılanacak gazların yapısının ve karakteristik özelliklerinin bilinmesi çok önemlidir. Olabilecek kaza risklerinin azaltılabilmesi ancak algılanacak gazların bilinmesi ve uygun gaz alarm sistemlerinin seçilmesi ve doğru olarak yerleştirilmesi ile mümkündür. 
 
Gaz Alarm Sistemleri Akaryakıt ve Otogaz İstasyonlarında, Endüstriyel Tesislerde, Ticari/Merkezi Isı Santralleri, Apartman Tipi Kazan Dairesi, Villa Tipi Uygulamalarda kullanılır. Gaz Alarm Sistemlerinde özellikle kazan dairesi ya da endüstriyel mutfaklarda, endüstriyel proses tipi uygulamalarda kaç noktada gaz kontrolü yapılacağı veya kaç adet sensör kullanılacağı ve sensörlerin yerleşimi konuları çok önemlidir. Gaz Alarm sistemi Gaz Sensörü, Gaz Kontrol Panosu, Sesli ve Işıklı Uyarı Ekipmanları ve Otomatik Gaz Kesme Vanasından oluşur

Üzerinde Display olmayan en temel baz modelinden en üst düzey modellere kadar üzerinde display barındıran ve tek kişiyle kalibrasyona imkanı veren modelleri vardır. Kendi üzerinden olduğu gibi kontrol panosu üzerinden de gaz seviyesi okunabilir. İstenirse ilave röle kartları ile kontrol panosu gerektirmeden çeşitli sistemler kontrol altında tutulabilir.  En zorlu endüstriyel uygulamalarda kullanılması için geliştirilmiştir. SW olarak SIL3 HW olarak SIL2 olarak derecelendirilmiştir. Aynı anda 2 sensör (Katalitik + Katalitik veya Katalitik + Infrared) veya üç sensör (3 Infrared) algılamasıyla çalışan modelleri vardır. 3'lü kabloyla 2 adet 4-20 mA çıkış elde edilir. Olumsuz durumlardan kaçınmak amacıyla cihazı açmaya gerekmeden kolayca kalibrasyon yapılabilir. Üzerinde bulunan 5 Led sayesinde gaz konsantrasyonu sürekli izlenebilir. Det-tronics çok fonksiyonlu Adresli Gaz Kontrol Paneleri vardır. Gelişmiş yazılım ve donanımı sayesinde SIL2 bölgelerinde kullanılır. RS 232 portu ile bilgisayar vasıtasıyla olaylar incelenebilir veya programlaması yapılabilir.

ALGILANAN GAZLARDet-tronics bir çok endüstriyel gaz için farklı uygulamada kullanılır. 
Metan (Methane), LPG, Akaryakıt Buharı, Bütan (Butane), Propan (Propane), Hekzan (Hexane), Hidrojen (Hydrogen), Aseton (Acetone), Bütil Alkol (Butyl Alcohol), Siklopentan (Cyclopentane), Etil Asetet (Ethyl Acetate), Etil Eter (Ethylether), Heptan (Heptane), İso Bütil Alkol (Iso Butyl Alcohol), İso Propil Alkol (Iso Propyl Alcohol), Metil Etil Keton (Methyl Ethyl Ketone), Pentan (Pentane), Tolüen (Toluene), Asetilen (Acetylene), Benzen (Benzene), Sitren (Styrene), Hidrojen Sülfit (H2S), Sülfür Dioksit (Sulphur Dıoxıde - SO2), Klorin (Chlorıne - Cl2), Karbon Monoksit CO, Karbon Dioksit (CO2), Nitrojen Dioksit (Nıtrogen Dıoxıde - No2), Nitrik Oksit (Nıtrıc Oxıde - NO), Vinil Asetat (Vınyl Acetate), JP8 (Jet Propeller), Etilen Oxıde (ETO), Amonyak (Ammonıa), Ksilen (Xylene), Tri Metil Benzen (Trı-Methylbenzene), Propilen (Propylene), Nonan (Nonane), Metil Alkol (Methyl Alcohol), İso Pentan (Iso Pentane), İso Bütan (Iso Butane), Etilen (Ethylene), Etil Alkol (Ethyl Alcohol), Etan (Ethane), Siklohekzan (Cyclohexane), Bütil Asetat (Butyl Acetate), Asetik Asit (Acetıc Acıd), Propil Alkol (Propyl Alcohol)... 

Gaz algılama: Erken Uyarı
Yanıcı gaz dedektörleri yanıcı gaz veya buhar karışımı oluşumlarına karşı erken uyarı sağlayabilir. Yanıcı gazların ve yüksek buhar basınçlı yanıcı sıvıların saklandığı ve kullanıldığı alanlarda sabit gaz dedektörlerinin kullanılması önerilir. Örneğin; havacılık benzini aşırı yanıcıdır ve sabit gaz dedektörleriyle kolayca algılanabilir. 
 
Havacılık jet yakıtları nispeten daha az buhar basıncına sahip olmasına rağmen yüksek sıcaklık bulunan ortamlarda kolaylıkla yanıcı hal alabilir. Gaz dedektörleri bu gibi durumlarda çok etkilidir. Hangar içlerindeki buhar yoğunluğu nedeniyle gaz dedektörleri yere yakın monte edilmelidir.
 
Hidrokarbon içeren yanıcı gazların algılanmasında kızılötesi yanıcı gaz dedektörleri katalitik gaz dedektörlerine göre daha fazla önerilmektedir. Katalitik gaz dedektörleri kendi kendini kontrol etme özelliğine sahip değildir ve hangarlarda kullanılan temizleme malzemeleri sebebiyle kirlenebilir. Pointwatch Eclipse gibi kızılötesi gaz dedektörleriuçak hangarlarında şiddetli güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar ve katalitik boncuk sensörleri temizlik malzemelerinden etkilenmez.

Uygulama Alanları
Sıvı yağ ve margarin üretim tesisleri, EPS üretim tesisleri, Tavuk çiftlikleri, Boya üretim tesisleri, Kapalı otoparklar, Oteller ve Endüstriyel mutfaklar, Forklift kullanılan tesisler, Kimyasal üretim tesisleri, Beyaz eşya üretim tesisleri, LPG istasyonları ve dolum tesisleri, Tekstil ve İplik fabrikaları, Porselen ve Seramik üretim tesisleri, Otomotiv üretim tesisleri, İlaç fabrikaları, Antrepolar, Rafineriler, Laboratuvarlar, Arıtma Tesisleri, Meteoroloji Müdürlükleri, Gemiler ve Tersaneler

Det-Tronics Gaz Dedektörleri
Gas Product and Application Solutions Our full line of hazardous gas detection configurations range from a variety of fixed gas combustible and toxic gas detectors to a complete line of display transmitters, gas controllers, power supplies, and gas control panels. Det-Tronics delivers the flexibility, functionality, and reliability you can depend on.
 
FLEXSONIC® ACOUSTIC GAS LEAK DETECTOR
This industrial-quality detector provides another layer of protection in the harshest environments, detecting leaks instantly under virtually all conditions.

COMBUSTIBLE GASES
For the latest in combustible gas detection technology, you can rely on Det-Tronics to offer you rock-solid performance that requires minimal maintenance and calibration. In addition to our complete line of catalytic product solutions, we have a comprehensive line of infrared product line and accessories.

TOXIC GASES
No other company provides a more complete line of flame and gas detection solutions than Det-Tronics. Our toxic-gas detection portfolio includes sensor types such as electrochemical, metal oxide semiconductor (MOS), and nanotechnology applied to MOS sensors (NTMOS).

UNIVERSAL DISPLAY
Our latest addition, the FlexVu® Universal Display, provides non-intrusive calibration and configuration for a variety of detectors.

GP16 GAS PANEL
Designed to meet life-safety requirements as a combustible or toxic gas controller, the GP16 Gas Panel is a pre-configured EQP System that incorporates combustible and/or toxic gas detectors.

XWATCH SURVEILLANCE CAMERA
Keep personnel out of harm’s way by adding an industrial grade camera to your gas-detection solution. The system can be as simple or as complex as required. Your tailored surveillance system can include real-time viewing, remote monitoring with internet accessibility, and pre/post event recording.
 
Det_tronics_iss_gasdetector_dettronics.jpg
Det_tronics_gas2.jpg
 
acoustic2.jpg

 

X3301 3-IR Alev Dedektörü (Triple IR)
Det-Tronics Alev Dedektörleri
Det-Tronics Yangın ve Gaz Kontrol
Alev Dedektörleri
Uçak Hangarı Uygulaması
Det-Tronics Gaz Dedektörleri
Avrupa ATEX standardı
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 AE Bina Teknolojileri
Tasarım Ankara Rehberi  | Yayınlama Ankara Hosting